Daisy Protez Tırnak

PROTEZ TIRNAK KULLANIM SÜRESİ

Bakım zamanlarını geçirmediğiniz ve devam ettiğiniz sürece dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. İsteğe göre 4-6 ay sonra yenilenebilir.

GÖRÜNÜM

Çok doğal görünmekle birlikte tırnak ile bütünleştiği için rahat kullanılır. Kendi tırnağınızdan en az 20 kat daha güçlüdür.

UYGULAMA SİSTEMİ

Birçok sistemde uygulama yapılır fakat Amerika ve Avrupa ve Türkiye de dahil olmak üzere bir çok ülkede akrilik ve jel sistem uygulanmaktadır.
Uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece bütün sistemler iyi sonuç verir.
Protez tırnak en çok tırnak yeme,tırnaklarda şekil bozukluğu, sararma, zamanla oluşan tırnak çizgilerine karşı,çabuk kırılan ve soyulan tırnaklara estetik görünüm kazandırmak için uygulanan bir tırnak modelasyonudur.
Protez tırnak bir çok sistemde yapılıp en yaygın olarak akrilik ve jel sistem kullanılmaktadır.Akrilik ve jelin arasındaki tek fark; akrilik kendiliğinden donan bir materyel olup Gel ise UV ışığında donar.Profesyonel kişiler tarafından uygulandığında iki sistemde iyi sonuç verir.
Protez tırnagı ilk uygulama 2 saat sürüp yaklaşık 3-4 haftalık periodla bakımları yapılmaktadır. 
Merak edilen sorulardan ilki protez tırnağın nasıl uygulandığıdır.
Protez tırnağa özel tipleri (tırnakları) tırnağınızın yarısından itibaren yapıştırıp istediğiniz boy ve şekle getirdikten sonra takılan tırnağın üstü törpü ile matlaştırılır ve akrilik maddesi ile tırnagın üstü komple kaplanır. Tekrar şekil verilip üst yüzey törpülenerek tırnak formuna uygun hale getirilip parlatılır. Tırnak etlerine besleyeci yağ sürülüp işlem bitirilir. Artık sadece oje sürme işlemi kalmıştır zevkinize uygun bir oje ile bakımlı ellere kavuşursunuz.
Protez tırnak bayanlara uygulandığı gibi tırnakları ile sorun yaşayan erkeklere de uygulanır. 

ELLERİMİZİ SAKLAYAMAYIZ UNUTMAYIN !

Salonumuzda sertifikalı profesyonel kişiler tarafından sağlık bakanlığı onaylı malzemelerle yapılan protez tırnak uygulamasından memnun kalacaksınız. Artık sizinde bakımlı elleriniz güzel tırnaklarınız olacak.
Protez tırnakla ilgili gerekli detaylı bilgileri salonumuzu arayarak öğrenebilirsiniz....
Hatta misafirimiz olup bir kahve içip uygulamayı yerinde görebilirsiniz.

BAKIM İŞLEMİ

3-4 hafta sonunda tırnak yaklaşık 3 mm uzar ve tırnak dibinde bir boşluk olusur bu kısma bakım uygulanması gerekir bakım süresi ise yaklaşık olarak 1 saattir.

PROTEZ TIRNAK NEDEN TERCİH EDİLİR 

Günümüzde artık bir çok insanın kullandığı protez tırnağı daha çok tırnak yiyenler tırnaklarında şekil bozukluğu olan kat kat ayrılan ve sararan tırnağa sahip olanlar zamanla tırnaklarında çizgiler oluşanlar kısacası tırnaklara yani ellere estetik bir görünüm kazandırmak için bu uygulama tercih edelir ayrıca tırnağında hiçbir sorun olmayan rahat kusursuz ellere sahip olmak isteyen her kez kullanabilir protez tırnakla eller ve ayaklar daha bakımlı görünür.

PROTEZ TIRNAĞI KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Özel asetonsuz silici kullanarak istediğiniz ojeyi sürebilirsiniz. Ojeniz protez tırnakta daha kalıcı ve daha parlak görünür. Tırnak makası ve metal törpü kullanılmamalıdır.gereken düzeltmeyi kağıt törpü ile yapılmalıdır. Ayrıca tiner ve benzeri kimyasallarla temas etmemelidir.
Bunların dışında günlük hayatınızda diğer işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

PROTEZ TIRNAK DOĞAL TIRNAĞA ZARAR VERİR Mİ ?

Profesyonel solanlarda uzman kişiler tarafından uygun malzemeler kullanarak yapıldığında tırnaklarınız zarar görmez.
Aksine üzerinde koruma olduğu için tırnaklar daha kolay uzar.Tırnağın havasız kalması diye bir şey söz konusu değildir tırnak bir vücut atığı olduğu gibi esasında tırnak dibindeki canlı bölge dikkate alınarak uygulama yapılır uygulama sırasında tırnak dibi ve eti arasında gözle görülmeyecek kadar bir boşluk kalır ve tırnak rahat ve sağlıklı olarak uzamaya devam eder.

PROTEZ TIRNAK HANGİ TIRNAKLARA UYGULANMAZ?

Protez tırnak dermotolojık tedavi gereken mantar gibi durumlarda uygulanmamalıdır. Tedavi süreci sonrasında iyileşen tırnağa estetik görünüm kazandırmak için protez tırnak uygulanır.

PROTEZ TIRNAK KULLANIMINDAN VAZGEÇİLDİĞİNDE

Protez tırnak kullanımından vazgeçildiğinde yine salonumuzdaki profesyonel teknisyenler tarafından bu işlemin yapılması gerekir. Özel eritici sıvıyla protez tırnaklar çıkartıldıktan sonra gerekli bakımlar yapılıp doğal haline getirilir. Törpüden dolayı tırnakta hafif bir incelme olur fakat 1 haftalık süre sonunda tırnak, eski haline gelir. Ancak kendi kendinize zorlayarak çıkartmaya çalışırsanız tırnaklar kendi katlarından ayrılır ve zarar görür.

 

 

 

 

 

 
 
 
moncler cartier love tods shoes ferragamo north face tory burch moncler outlet moncler scarpe hogan ferragamo louis vuitton handbags on sale asics gel ferragamo sale nike dunk asics running moncler jackets dr dre headphones cheap ghdcheap ghd karen millen dress ghd hair straighteners timberland uktimberland uk paul smith wallets christian louboutin sale michael kors sale